Egzaminy A-Level

Egzaminy A-Level odpowiadają poziomowi polskiej matury.  Dla wielu uczniów w Anglii jest to koniec edukacji i od uzyskanych na tym egzaminie stopni zależą w dużym stopniu perspektywy uzyskania pracy lub dostania się na wyższe studia.  Egzaminy odbywają się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK), w londyńskiej dzielnicy Hammersmith.


Egzaminy 2018

W celu zgłoszenia aplikacji wymagane jest wypełnienie formularza, który można pobrać poniżej oraz wniesienie stosownej opłaty.  Wszystkie szczegóły wraz z wysokością opłaty podane są na formularzu zgłoszeniowym.

Informacje i formularze dla kandydatów:

Nowe specyfikacje egzaminu AS i A2  Level 2014: 


Sesja egzaminacyjna 2018 – na co warto zwrócić uwagę składając aplikację?

Przed złożeniem aplikacji bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który stanowi integralną część aplikacji. Egzamin A-Level z języka polskiego jest przeprowadzany tylko raz w roku, daty poszczególnych egzaminów wyznaczane są przez AQA i nie ulegają zmianom.

W sesji egzaminacyjnej 2018 egzaminy odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

  • 23 maja 2018 o godz. 9.00  AS LEVEL EXAM (PLSH1)
  • 6 czerwca 2018 o godz. 9.00 A2 LEVEL EXAM (PLSH 2)

Bardzo prosimy upewnić się, czy powyżej podane terminy nie kolidują z innymi zdawanymi egzaminami, bądź innymi zobowiązaniami. Centrum Egzaminacyjne PMS nie zapewnia transferów, nie istnieje także możliwość modyfikacji dat lub godzin odbywania się egzaminów.

Z powodu ograniczonych możliwości lokalowo – administracyjnych Centrum Egzaminacyjnego PMS nie może zapewnić szczególnych wymagań kandydatów/special access arrangements. W przypadku konieczności spełnienia szczególnych wymagań polecamy aplikację kierować do szkoły/ instytucji, w której kandydat pobiera edukację.

Prosimy o dokładne, wyraźne wypełnienie formularza zgłoszeniowego, szczególnie uzupełnienie informacji dotyczącej UCI number. Pomyłki w aplikacji bądź niewyraźnie lub niedokładnie wypełniana aplikacja może powodować dodatkową opłatę. Opłata egzaminacyjna nie podlega zwrotowi.

Korespondencja z kandydatami, włącznie z przekazaniem wyników oraz certyfikatów, odbywa się drogą pocztową, dlatego prosimy o aktualizowanie danych adresowych bezzwłocznie, przesyłając pisemną informację do biura centrum.

Aplikacje należy składać do 14 lutego 2018. Po tej dacie nadal można złożyć formularz zgłoszeniowy jednak obowiązuje wyższa opłata. Więcej informacji na formularzu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Centrum Egzaminacyjnym.

Zapraszamy do złożenia aplikacji i życzymy powodzenia na egzaminie!

 

 

Centrum Otwarte

Poniedziałek 10 - 16
Wtorek 10 - 16
Środa 10 - 16
Powrót do góry Back to top