Konkurs „Młodzi Reporterzy”

Szanowni Państwo,

Polska Macierz Szkolna oraz Tydzień Polski zapraszają uczniów polskich szkół sobotnich do wzięcia udziału w konkursie „Młodzi Reporterzy”.

Jest to konkurs dla uczniów polskich szkół sobotnich w wieku 12-18 lat. Chcemy zachęcić młodych ludzi do napisania raportu / artykułu do gazety ze swoich doświadczeń z Polish Heritage Days. W ubiegłym roku zorganizowano ponad 80 wydarzeń w 65 miastach w Wielkiej Brytanii, przyciągając prawie 40 000 uczestników. W maju mamy nadzieję, że polscy uczniowie podzielą się swoim doświadczeniem w formie artykułu prasowego. Będą musieli opisać wydarzenie Polish Heritage Days, w którym uczestniczyli. Artykuł będzie musiał zawierać zdjęcie, które uchwyci ich ulubiony moment wydarzenia.

Organizując ten konkurs, chcemy promować wśród młodych ludzi obchody Polish Heritage Days, a także zachęcić polskich uczniów do docenienia ich kultury i dziedzictwa narodowego. Najlepsze artykuły zostaną opublikowane w „Tygodniu Polskim”. Oprócz najlepszych opublikowanych artykułów jedną z głównych nagród będzie aparat typu
Polaroid oraz tablet.

Zapraszamy!