Wierszowisko 2018 już za Nami!

     

     Wierszowisko 2018 jest już za Nami! Bardzo Nam brakuje tych ogromnych, kolorowych emocji – dlatego już planujemy nowe atrakcje na przyszłoroczne Wierszowisko! 🙂

Tematem tegorocznej, siódmej edycji Wierszowiska były zwierzaki!

Bociek, bociek leci! Dalej, żywo, dzieci!” Rymy i strofy o kotkach i pieskach, i żabce, i żuczku, a nawet o bocianie, co przemierza świat. Wiersze o zwierzątkach z mojego podwórka i z wielkiego świata.

     Polskia Macierz Szkolna w Londynie bardzo chciałaby podziękować wszystkim zgłoszonym i zakwalifikowanym do udziału w konkursie szkołom. Wiemy, że niektórzy z Państwa jechali do Nas z daleka, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy bawić się w tak cudownym gronie młodych, zdolnych Polaków. Tegoroczny poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany! Proszę Nam wierzyć – Nasze międzynarodowe, doświadczone Jury miało czasami ogromny problem z wyłonieniem tych „najlepszych”, choć dla Nas – wszystkie dzieci są niepowtarzalne i najlepsze! 🙂

Dziękujemy również Naszym niesamowitym Jurorom, którzy staneli przed naprawdę trudnym wyzwaniem w tym roku.
W gronie Jury zasiedli:

Pani Agnieszka Lońska – prezes Polskiego Forum Szkoł w Holandii, organizacji, która zapoczątkowała ideę Wierszowiska.

Pani Barbara Wojda –  prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, gdzie mamy nadzieję, że Wierszowisko zawędruje również w tamte strony.

Pani Danuta Lemoyne – prezes Polskiej Macierzy Szkolnej we Francji, najmłodszej –rocznej-  Macierzy i mamy nadzieję, że tez złapie bakcyla Wierszowiska.

Pani Małgorzata Lasocka, wiceprezes Polskiej Macierzy Szkolnejj w Londynie i wieloletnia dyrektorka szkoły im. Marii Curie Skłodowskiej w Londynie. To właśnie Pani Małgosia przywiozła Wierszowisko do GB.

Pani Renata Chmielewska – doświadczona aktora teatralna, która gościła na Naszym Wierszowisku już po raz piąty I dzielnie pełniła funkcję Przewdoniczącego Jury – dziękujemy!

Konsul Jerzy Uklański – konsul do spraw polonijnych.

Pan Marcin Marchelski – Dyrektor Programowy Radio Star – Twoje Radio na Wyspach.

Bardzo dziękujemy szkole, bez której tegoroczne Wierszowisko nie udałoby się. Polska Szkoła Sobotnia Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki w dzielnicy Ealing (Londyn) dołożyła ogromnych starań aby Nasi uczestnicy oraz widownia mogli spędzić razem radosny, bezpieczny, pełen pozytywnych emocji dzień. Kiedy inni się bawili – ponad 20 wolontariuszy (nauczyciele i nawet rodzic!) z Polskiej Szkoły Sobotniej Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki, Ealing, angażowało się w sprawną organizację całej imprezy.

Bardzo dziękujemy również Naszym sponsorom: Ambasadzie RP (projekt był współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej), gminie Hammersmith & Fulham,
oraz Naszym sponsorom prywatnym:

– kancelarii Optimal Solicitors (kancelaria regularnie angażuje się w sprawy polonijne, z chęcią wspiera wszelkie imprezy, na których szansę występu mają dzieci!).Jako Polska Macierz Szkolna doceniamy inicjatywy Naszych rodaków, którzy czynnie wspierają polską oświatę. Szczególne podziękowania w tym roku szkolnym należą się pierwszej polskiej kancelarii prawnej działającej na terenie całej Wielkiej Brytanii – Optimal Solicitors. Kancelaria  przez cały ubiegły rok szkolny wspierała wiele polskich szkół pomagając im finansowo w organizacji szkolnych imprez, wydarzeń międzyszkolnych, festiwali czy konkursów. Podsumowaniem ich działalności było tegoroczne Wierszowisko organizowane przez Nas, Macierz Szkolną, na którym pojawili się jako sponsorzy. Mamy nadzieję, iż przykład kancelarii Optimal Solicitors stanie się inspiracją dla innych, którym na sercu leży dobro polskiej oświaty w Wielkiej Brytanii.

https://optimalsolicitors.com/pl

grupie FerPay.com – przelewy bez granic – Platforma Przelewów Międzynarodowych,

– piekarni POLISH VILLAGE BREAD, której świeże, wielosmakowe drożdżówki rozeszły się w mgnieniu oka!

Dziękujemy również naszemu patronowi medialnemu: Radio Star – Twoje Radio na Wyspach.

W tym roku ugościliśmy w Teatrze POSK-u 260 uczestników z 41 szkół i mamy nadzieję uzyskać podobny wynik za rok.
Zapraszamy na fotorelację:

facebook https://www.facebook.com/PMSLondyn/

twitter https://twitter.com/PolskaMacierz?lang=en

 

W załączonym pliku znajdą Państwo listę zwycięzców oraz wyróżnionych,
którym jeszcze raz pragniemy serdecznie pogratulować!

 

Już tęsknimy i mamy nadzieję – do zobaczenia za rok również w tak wspaniałym gronie !