„Wierszowisko” 2018 tuż tuż!

Pełną parą trwają przygotowania do VII Edycji Festiwalu Poezji Polskiej dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”, które odbędzie się juz w tę niedzielę.

Przez ostatnie 3 lata, organizacją i prowadzeniem „Wierszowiska” zajmowala sie p. Marzena Kłonowska-Hatzaras, w tym roku natomiast organizuje je po raz pierwszy p. Aleksandra Chabrowska. Prosimy więc o przygotowanie się na wiele nowych i ciekawych pomysłów, które urozmaicą przebieg „Wierszowiska”. Również w tym roku wystepuje rekordowa liczba polskich szkół sobotnich. Na scenie Teatralnej POSKu wystąpi aż 260 dzieci z 41 szkół. Możemy więc powiedziec, że tegoroczna edycja „Wierszowiska” będzie wyjątkowa. Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasz kolorowy, wesoły i pełen emocji konkurs cieszy się coraz większą popularnością.

   p.Aleksandra Chabrowska i p.Maja Sabatowska z afiszem
„Wierszowiska” przed Księgarnią PMS.

W tym roku, występy dzieci oceniać będzie międzynarodowe Jury. Przyjechali do nas między innymi przedstawiciele Polskiej Macierzy Szkolnej z Francji, Belgii oraz Forum Polskich Szkół w Holandii. Nie zabraknie również uznanych osobistości z Wielkiej Brytanii.

Jury:
Agnieszka Lońska – Forum Polskich Szkół w Holandii
Barbara Wojda – Polska Macierz Szkolna w Belgii
Danuta Lemoyne – Polska Macierz Szkolna we Francji
Małgorzata Lasocka – Polska Macierz Szkolna w Wielkej Brytanii
Jerzy Uklański – Konsul do Spraw Polonijnych, Wielka Brytania
Marcin Marchelski – Dyrektor Programowy Radio Star – Twoje Radio na Wyspach

Z tego miejsca chcielibysmy podziękować Jurorom, przed którymi stoi niełatwe zadanie – ocenianie występów i wyłonienie tych najlepszych, a ilośc talentów będzie ogromna.
Również dziękujemy Polskiej Szkole Sobotniej im.Tadeusza Kościuszki, która pomaga w tym roku przy przygotowaniach do „Wierszowiska” oraz wszystkim wspaniałym wolontariuszom.
Dziękujemy rownież naszym sponsorom, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa:

  • Ambasada RP w Londynie
  • London Borough of Hammersmith&Fulham
  • Optimal Solicitors
  • FerPay.com
  • Polish Village Bread

…oraz naszemu patronowi medialnemu Radio Star – Twoje Radio na Wyspach.

Już nie możemy się doczekać występów wszystkich zdolnych dzieci, u których podziwiamy odwagę oraz entuzjazm! Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy będą chcieli obejrzeć „Wierszowisko” 2018 na żywo do sali Teatralnej POSKu w niedzielę (24.06). Start godzina 10:00, a przewidywany koniec programu konkursu to godzina 19:00.

Plakat "Wierszowisko" 2018