Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!  Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni! Zapraszamy Was z Waszymi szkołami jak i rodzicami na to wspaniałe święto!


Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall 2019

W roku 2019 Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall odbedzie się 22 czerwca. 

Nie byliście w Laxton Hall? Jeśli nie, to warto przyjechac w tym roku! 

Coroczny wyjazd do Laxton Hall to już tradycja wielu szkół sobotnich, a niektóre z nich na stałe wpisały ją do szkolnych kalendarzy jako wydarzenie niemal obowiązkowe, w którym społeczność szkolna powinna uczestniczyć. „Bo nie ma szkoły bez Laxton Hall i Dnia Dziecka w Laxton Hall bez szkół” . Szczegółowe informacje o charakterze wydarzenia i aktracjach dla uczestników można znaleźć tutaj.

Prosimy o zapoznanie się z  REGULAMINEM DNIA DZIECKA 2019.

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka 2020.

 

Plakat wydarzenia mozna pobrac tutaj

 

Serdecznie zapraszamy!


Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall 2017

Plakaty do ściągnięcia dla Twojej szkoły lub organizacji znajdują się tutaj (żółty), tutaj (czerwony) i tutaj (niebieski).

W tym roku Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall odbędzie się 17 czerwca 2017.

W programie wydarzenia kilka nowości!

Po raz pierwszy, patronem imprezy został Polski Związek Piłki Nożnej! Z tej okazji, na uczestników Turnieju piłki nożnej będą czekać bardzo specjalne nagrody ufundowane przez PZPN! Ponadto, wysiłki młodych graczy będzie obserwować jeden z zawodowych polskich graczy, na co dzień grający w angielskim klubie!

Kolejną nowością bedzie w tym roku Animal Farm, a także – konkurs wędkarski.

Będzie też nowość dla Rodziców. Specjalnie dla nich, o godz. 15:00 odbędzie się krótki wykład, wyjaśniajacy prawdy i mity związane z dwujęzycznością oraz podpowiadający, jak wychowywać dziecko dwujęzyczne.

Ponadto, jak w latach ubiegłych – w ramach dnia dziecka przewidziane są następujące atrakcje:

 • Konkurs recytatorski
 • Konkurs muzyczny
 • Piłka nożna
 • Ping-pong
 • Zajecia artystyczne (m.in wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
 • Koniki i kucyki
 • Szachy (turniej sędziowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie)
 • Siatkówka
 • Dwa ognie
 • Wyścigi w workach
 • Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
 • Karuzela Teacup and saucer
 • Medieval Activity Run
 • 100ft Sporting Activity Run
 • Wielkie Bańki Mydlane
 • Zespół NO NAME na żywo
 • Grill i napoje
 • Wata cukrowa
 • Stoiska z książkami i firmy promujace swoje usługi
 • Konkurs kucharski
 • Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorace napoje
 • Wydzielony ogródek dla Mam z małymi dziećmi
 • Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
 • Szeroki wybór na stoiskach z książkami

W tym roku po raz trzeci odbędzie się również konkurs dla nauczycieli! Będzie to – tak jak w ubiegłbym roku – „trójbój”. W tym roku złożą się na niego następujące konkurencje:

 1. Wyścig parami z jedną nogą związaną („three-legged race”)
 2. Występ recytatorski lub piosenka
 3. Rzuty do kosza

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM DNIA DZIECKA 2017.

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka 2018.

Serdecznie zapraszamy!


Jak zgłaszać udział w Wesołym Dniu Polskiego Dziecka?

BP0_8030resizedcroppedUdział w Wesołym Dniu Polskiego Dziecka jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych: uczniów polskich szkół sobotnich wraz z rodzicami i nauczycielami, jak i polskich rodzin mieszkających w UK. Wymagane jest stosowanie się do zasad Regulaminu imprezyWiększe grupy (ze szkół sobotnich bądź innych organizacji) prosimy o przesłanie e-maila na adres dsotępny o góry strony z informacją o szacowanej liczebności Państwa grupy. Informacje te pomogą Organizatorom w przygotowaniu imprezy. Polskie szkoły sobotnie pragnące zgłaszać drużyny do udziału w grupowych konkurencjach sportowych, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail dostępny na górze strony. Udział w konkurencjach indywidualnych zgłasza się na miejscu.


Dojazd do Laxton Hall:

Zobacz mapę dojazdu. Do zobaczenia w Laxton Hall!

Plan terenu Wesołego Dnia Dziecka w Laxton Hall:

Tutaj można zapoznać się z planem terenu imprezy i lokalizacją poszczególnych konkurencji i zajęć.

 

Laxton Hall Fun Day

Football at Laxton Hall Fun Day

NIK_3537resized
Powrót do góry Back to top